بهترین مقاصد دیدنی ارمنستان که نباید آنها را از دست داد

بهترین مقاصد دیدنی ارمنستان که نباید آنها را از دست داد

ارمنستان ترکیبی از شگفتی هاست. صومعه های باستانی فراوان، بناهای تاریخی قرون وسطی، روستاهای منحصربفرد تاریخی و مناظر شگفت‌انگیز، ارمنستان را تبدیل به مقصدی محبوب برای گردشگران کرده است. هنگام سفر به ارمنستان خود را شیفته فرهنگ غنی و تاریخی باستانی تراژدیک آن می‌یابید. ارمنستان کشور کوهستانی که در ارتفاعات قفقاز واقع است، دارای شهرهای تاریخی و مناظر طبیعی زیباییست که نظر هر گردشگری را به خود جلب میکند.  

صومعه گغارد (Monastery of Geghard)

قسمتی از آن در کوه تراشیده شده و بقیه از میان صخره های برجسته سر در آورده است. این صومعه یکی از بهترین نمایش های معماری قرون وسطی ارمنستان محسوب می شود. در این صومعه تعدادی مقبره و یک کلیسای سنگ تراش وجود دارد، که قدمت آن ها به قبل از قرن چهارم میلادی می رسد. نیایشگاه اصلی آن در سال 1215 میلادی ساخته شده است. به جز اهمیت مذهبی این مکان، چشم اندازهای زیبای دره رودخانه آزات، این مکان را به یکی از بهترین جاذبه دیدنی ارمنستان تبدیل کرده است.

Monastery of Geghard

صومعه تاتو (Tatev Monastery)

یکی از تماشایی ترین مثال های جاذبه های دیدنی ارمنستان که قدیمی ترین و محبوب ترین مجموعه صومعه ای در ارمنستان محسوب می شود. در تور ارمنستان، بازدید از این صومعه تاریخی غنی ضروری است. این صومعه تاریخی که قدمت آن به قرن نهم میلادی باز میگردد، نقش اساسی در تاریخ ارمنستان ایفا می‌کرد. مرکز آموزشی و معنوی ارمنستان در آن روزگار محسوب میشد. این صومعه زیبا در لبه ی یک تپه در مقابل کوه های سر به فلک کشیده جا خوش کرده است، که منظره‌ی فوق العاده‌ای را بوجود آورده است.

tatev monastery

میدان جمهوری (Republic Square)

میدان جمهوری، واقع در قلب شهر تاریخی ایروان، یکی از زیباترین جاذبه دیدنی ارمنستان محسوب میشود. این میدان که به میدان ایروان نیز خوانده می شود. میدان ورزشی بیضی شکلی که، نمایی بی نهایت گونه‌ای دارد. همچنین آب نماهای موزیکال این میدان زیبایی دوچندانی به آن بخشیده است. در اطراف میدان، ساختمان‌های دلفریبی با شیوه معماری نئوکلاسیک ساخته شده است. این ساختمان ها شامل گالری هنر ملی، اداره پست مرکزی، ساختمان دولتی وزارت خانه انرژی و منابع طبیعی می‌باشد.

Republic Square

آبشار (The Cascade)

پله راه بزرگی در ایروان پایتخت ارمنستان و یکی از بهترین جاذبه های دیدنی ارمنستان است. این بنا منطقه مرکزی کنتون در ایراون را به یادبودی محلی وصل می کند. در مرکز شهر ایروان واقع است که باعث نزدیکی به ساختمان‌های معروف دیگر ایروان مانند ساختمان ماتناداران (Matenadaran)، سالن اپرا و محل نمایش باله شده است. مجموعه آبشار شامل یک پله راه زیبای بسیار بزرگ به همراه پله برقی، مجموعه ای از حیاط ها و باغ های زیبا و راهروهایی با معماری پیچیده که میراث فرهنگی و تاریخی ارمنستان محسوب می شود.

The Cascade

روستانی گارنی

روستای گارنی مملو از رازهای تاریخی و باستانی، که هیچ مسافری نباید آن را از دست بدهد. روستایی که مملو از بناهای تاریخی با معماری شگفت انگیز است که قدمت آن به دوره  هلنی و اوایل دوره مسیح بازمیگردد. معروف ترین بنای آن معبد نمادین گارنی است. نمادی از معماری شاهکارگونه هلنی که محل عبادت خوشید پرستان بود. شاید این مکان، بهترین نماد از ارمنستان پیش از مسیح باشد.

از دیگر جاذبه های دیدنی این روستا می توان به قلعه گارنی، کلیسای ماشتوتس، کلیسای آستواوتسانسین، ویرانه های خومارژام و دره گارنی اشاره کرد.

Republic Square

جرموک

با عبور از دره پر پیچ و خم در میان کوه های زیبا و پوشیده از جنگل های سرسبز، به شهر جرموک که بخاطر چشمه آب گرم معروف است، می رسید. شهر بخاطر چشمه های آب گرم، چشمه های آب معدنی گرم و آبشفشان هایش معروف است. که قابلیت آشامیدن است و خواص درمانی نیز دارد.

همچنین این شهر دارای آبشارهای پلگانی، دریاچه های با درخشان، مسیر پیاده روی مسحور کننده و هوای تازه کوهستانی می ‌باشد که باعث محبوبیت این شهر شده است.

Jermuk

ماتناداران

بهشتی برای دوستداران کتب تاریخی و نسخ خطی است. ساختمان ماتناداران یکی از بزرگترین و غنی ترین مجموعه‌ای از کتب و نسخ خطی باستانی است. موضوعات کتبو نسخ متنوع است و شامل مانند ادبیات، هنر، پزشکی، فلسفه، علوم طبیعی، جغرافیا و غیره است. متناداران محل نگهداری بیش از هفده هزار نسخه‌ی خطی و بیش از سی هزار سند است. 

 

تازه های گردشگری ایران و جهان

مجموعه ای از مقالات و دانستنی های سفر

یک روز خود را در تور استانبول چگونه بگذرانیم
در سفر استانبول، شرق و غرب بهم میرسند. تنگه بسفر محل اتصال فرهنگ های شرقی و غربی است و ترکیب بی نظیری از آسیا و اروپا در شهر استانبول مشاهده...
در وارنا کجا غذا بخوریم !
برای غذای خوردن در وارنا، دو انتخاب دارید: غذاهای سنتی بلغارستان و ماهی تازه. برای خوردن بهترین و لذیذترین غذاهای بلغاری در وارنا، ما به شما کمک میکنیم که بهترین...
بهترین مقاصد دیدنی ارمنستان که نباید آنها را از دست داد
ارمنستان ترکیبی از شگفتی هاست. صومعه های باستانی فراوان، بناهای تاریخی قرون وسطی، روستاهای منحصربفرد تاریخی و مناظر شگفت‌انگیز، ارمنستان را تبدیل به مقصدی محبوب برای گردشگران کرده است. هنگام...
5 جاذبه ای که در سفر به بلغارستان نباید از دست داد
بلغارستان کشوری با مناظر طبیعی متنوع و تاریخی پربار که نتیجه آن یک ملت با فرهنگ غنی و طبیعتی زیبا که قدمت آن به زمان باستان می‌رسد. از صخره‌های سنگی...
بستن منو