یک روز خود را در تور استانبول چگونه بگذرانیم

یک روز خود را در تور استانبول چگونه بگذرانیم

در سفر استانبول، شرق و غرب بهم میرسند. تنگه بسفر محل اتصال فرهنگ های شرقی و غربی است و ترکیب بی نظیری از آسیا و اروپا در شهر استانبول مشاهده می شود. در استانبول ما شاهد رواج زندگی مدرنی در یک شهر باستانی هستیم.

برای داشتن یک روز عالی در تور استانبول با ما همراه باشید، تا جاذبه های دیدنی استانبول را در مدت کوتاهی کشف کنیم. خیابان های تاریخی، مساجد نمادین و بازارهای شلوغ، فقط بخشی از جادوی شهر استانبول است.

 صبح

صبح هنگام و طلوع آفتاب، زمانی که مسجد اورتاکوی (Ortaköy) و تنگه بسفر دیده شوند، به منطقه اورتاکوی در حومه استانبول بروید تا نسیم خنک صبحگاهی را احساس کنید. بهتر است تا قبل از رسیدن توریست های پر سر و صدا از مناظر و جاذبه های دیدنی و بکر منطقه بازدید کنید و در یکی از کافه های کوچک در امتداد خط ساحلی توقفی داشته باشید.

پس از لذت بردن از مناظر و سکوت دلپذیر منطقه اورتاکوی، با تاکسی به میدان تاریخی تکسیم (Taksim Square) بروید. میدان تکسیم کانون فعالیت های سیاسی در قلب استانبول است. در میدان تکسیم یادمان جمهوریت که یادآور تأسیس ترکیه مدرن حدود یک قرن پیش است، دارای بازدید کنندگان فراوان است. این میدان محل اتصال اکثر نقاط شهر است و مکانی عالی برای گذاران وقت و رفت و آمد مردم است. مسافرین بسیاری در سفر استانبول تز میدان تاریخی تکسیم بازدید به عمل می‌آورند تا یادمانی از ترکیه مدرن را ببینند.

با ترام از میدان تکسیم به خیابان استقلال بروید. خیابان عابر گذر خرید، که غرق در فعالیت های روزانه است و نبض زندگی در آن می زند. ترام های قرمز رنگ پر سروصدا هستند، اما بهترین راه جابجایی برای حس کردن خیابان های دلپذیر و زیبای استانبول است. بازدید از خیابان استقلال و جاذبه های بینظیرش، یکی از جاذبه های شهر استانبول در تور استانبول است. همراه با مردم در این خیابان خنک که مملو از وسایل چرمی، ادویه‌جات و سوغاتی های فراوان است، قدم بزنید.

سری به محله گالاتا بزنید و از برج گالاتا بازدید کنید. برجی قرن چهاردهمی که یکی از بلندترین و قدیمی ترین برج های استانبول است. بر فراز برج نمایی زیبایی از شهر استانبول قابل مشاهده است.

تا جاذبه های خیابان استقلال و قدم زنی در این خیابان تاریخی تمام بشود و محله گالاتا را زیر پا بگذارید، بعداز ظهر فرا می رسد.

بعدازظهر

از پلی که محله گالاتا را به شهر قدیمی وصل میکند عبور کنید. شهر قدیمی، مکانی زیبا و تماشایی است که آسمان استانبول در آن قابل مشاهده است و فعالیت ماهیگیرها که در آن در حال حال رفت و آمد هستند، مشاهده می شود. برای صرف غذا در یکی از رستوران های شناور شهر قدیمی توقف کنید. ساندویچ ماهی (balık ekmek) غذایی محلی و بسیار خوشمزه ای است که نباید آن را از دست دهید.

در هنگام حضور در شهر قدیمی، حتما به بازار بزرگ (Grand Bazaar) سر بزنید. بازار بزرگ استانبول، مکانیست که طی سالها محل دادوستد اهالی شهر بوده است. در راسته های باریک بازار قدم بزنید و از محیط و نقاشی های زیبای دیواری آن لذت ببرید. هنگامی که دود از از روزنه های نور عبور می کنند همراه با معماری های چند صد ساله، گذرگاه ها لطیف تر و دوست داشتنی تر می شود. بعد از بازدید از بازار بزرگ، فروشگاه های عتیقه فروشی، مقصد بعدی خواهد بود. حتی اگر شما به کتاب به علاقه مند نیستید، این بازار ارزش دیدن و گشتن دارد. گربه های خیابانی این منطقه که مانند شهروندان در این خیابان رفت و آمد میکنند، قابل توجه هستند. عاشقان ادبیات مسلما غرق در میان انبوه عناوین انگلیسی و عربی می شوند.

بعد از گشت و گذار در بازار بزرگ و عقیقه فروشی ها، عصر فرا می رسد.

عصر

گشت و گذار تور استانبول با بازدید از مسجد آبی و مسجد آیاصوفیه تکمیل می شود. مسجد آیاصوفیه یک کلیسای قدیمی یونانی ارتودوکسی هست که بعدها در زمان عثمانی ها به یک مسجد سلطنتی تبدیل شد. از سال 1935 آیاصوفیه یکی از بزرگترین بناهای جهان به یک موزه تبدیل شده است. بازدید از بنای شگوهمند، تجربه‌ای فراموش نشدنی است.  

تماشای غروب خورشید از مسجد سلیمانیه یا پل متروی شاخ طلایی
(Golden Horn) بهترین راه برای پایان دادن به تور استانبول می باشد. غروب های شهر استانبول بینظیرند. خط آسمان شبح وار شهر، به طرز حیرت آوری، تزئین می شود.   

سخن پایانی

شهر تاریخی استانبول با انبوهی از جاذبه های دیدنی تاریخی و مدرن، آثار باستانی، مراکز فرهنگی، یکی از زیباترین مقاصد گردشگری است. مسلما گشت و گذار در شهر استانبول مسلتزم گذاراندن زمان بسیاری در شهر است، که بتوان از تمام جذابیت های این شهر زیبا بهره مند شد. با تورهای یکروزه، از جاذبه های تور استانبول کمال استفاده را کرد.

تازه های گردشگری ایران و جهان

مجموعه ای از مقالات و دانستنی های سفر

یک روز خود را در تور استانبول چگونه بگذرانیم
در سفر استانبول، شرق و غرب بهم میرسند. تنگه بسفر محل اتصال فرهنگ های شرقی و غربی است و ترکیب بی نظیری از آسیا و اروپا در شهر استانبول مشاهده...
در وارنا کجا غذا بخوریم !
برای غذای خوردن در وارنا، دو انتخاب دارید: غذاهای سنتی بلغارستان و ماهی تازه. برای خوردن بهترین و لذیذترین غذاهای بلغاری در وارنا، ما به شما کمک میکنیم که بهترین...
بهترین مقاصد دیدنی ارمنستان که نباید آنها را از دست داد
ارمنستان ترکیبی از شگفتی هاست. صومعه های باستانی فراوان، بناهای تاریخی قرون وسطی، روستاهای منحصربفرد تاریخی و مناظر شگفت‌انگیز، ارمنستان را تبدیل به مقصدی محبوب برای گردشگران کرده است. هنگام...
5 جاذبه ای که در سفر به بلغارستان نباید از دست داد
بلغارستان کشوری با مناظر طبیعی متنوع و تاریخی پربار که نتیجه آن یک ملت با فرهنگ غنی و طبیعتی زیبا که قدمت آن به زمان باستان می‌رسد. از صخره‌های سنگی...
بستن منو