5 جاذبه ای که در سفر به بلغارستان نباید از دست داد

5 جاذبه ای که در سفر به بلغارستان نباید از دست داد

بلغارستان کشوری با مناظر طبیعی متنوع و تاریخی پربار که نتیجه آن یک ملت با فرهنگ غنی و طبیعتی زیبا که قدمت آن به زمان باستان می‌رسد. از صخره‌های سنگی بلند تا کوهستان‌های زیبا، پارک‌های ملی وسیع جایی حیوانات که در معرض انقراض در آن پرسه می‌زنند و سواحل شنی دریا سیاهی به همراه یادگارهای شوروی سابق در آغوش بلغارستان آرمیده است. در سفر به بلغارستان تمامی آن‌ها در این کشور زیبای بالکان خواهید یافت.

در اینجا پنج جاذبه‌ی برتر کشور بلغارستان که در تور بلغارستان نباید از دست بدهید، معرفی شده است.

صومعه ریلا (Rila Monastery)

با سفر به صومعه ریلا در تور بلغارستان می‌توانید از مناظر زیبای در میان کوه‌های ریلا لذت ببرید. ساخته شده در قرن دهم میلادی، که به عناون یک یادبود تاریخی و فرهنگی مهم دارای احترام است. صومعه ریلای ارتودوکس شرقی، نماد معماری است. به عنوان اورشلیم بلغارستان شناخته می‌شود، بزرگترین صومعه در این کشور و نمادنگاری مذهبی گیرایی است. این نمادها شامل دیوارهای نقاشی شده، حکاکی و دستسازهای تاریخی است.

این صومعه تاریخی همچنان فعال و خانه شصت موبدی ست که همچنان با آرامش به زندگی و فعالیت مشغولند. نوار برجسته‌های قوس‌های بیرونی خمیده، به همراه گنبدهای تاج‌دار، صومعه را از منظره کوهستانی پوشیده از درخت جدا کرده است.

Rila Monastery

نسبار قدیمی (Old Nessebar)

نسبار از نه هزار سال پیش تاکنون گردشگران را وسوسه می‌کرد و این روزهای دلربایی خود را ادامه می‌دهد. بر روی یک شبه‌جزیره ناهموار که توسط یک جاده به سرزمین اصلی وصل می‌شود.  

شهر نسبار قدیمی دلربا یک موزه روباز که شامل میدان‌های زیبا، کلیساها و خیابان‌های سنگفرش شده می‌باشد. تاریخ شهر و یادگارهای آن از دوره روم باستان و بیزانس ادامه دارد و باقی مانده‌ی دیوارهای شهر قدیمی قابل مشاهده است.

این شهر شگفت‌آور محموعه‌ای از کاراکترهاست. خانه‌های چوبی سنتی ساخته شده بر روی پایه‌های سنگی محکم، نشستن بر روی پل میان شهر قدیم و جدید و تماشای آسیب‌های بادی و قدم زدن آرام در کلیسا و دیرهای فوق‌العاده آن.

Nessebar

پارک ملی پیرین (Pirin National Park)

این پارک خانه‌ی بیش‌از هفتاد دریاچه یخ‌زده، جنگل‌های قدیمی در ارتفاع 2900 متری از سطح دریاست. پارک ملی پیرین یک گنجیه طبیعی بلغارستان است. پیرین یک بهشت امن برای گونه‌های کمیابی که کوهستان بالکان پناگاه آنهاست، به شمار می‌رود. جانوران بزرگ هنوز در دامنه‌های این پارک پرسه می‌زنند، از خرس‌های قهوه‌ای بگیر، تا گراز وحشی و شغال‌ها؛ این مکان دوردست اخیرا توسط اسکی‌بازان مورد تهدید واقع شده است.

در سفر به بلغارستان می‌توانید زمان خود را با بازدید این پارک با زیبایی غیرقابل تصور بگذرانید. پیاده روی در مسیرهای بیشمار این پارک، دوچرخه‌سواری در میان علفزارهای آلپاین و ماهی‌گیری در کنار آبشارها، فعالیت‌های لذت‌بخش این پارک محسوب می‌شود. حتی می‌توان شب را پناهگاه‌های پیرین بگذرانید و به دنبال درخت کاج Baykuchevata مقدونیه‌ای که گفته می‌شود 1350 سال عمر دارد بگردید.

Pirin

تئاتر رومی پلودویو (Plovdiv Roman Theater)

در مرکز شهر قدیمی پلودویو یکی از بهترین تئاترهای حفظ شده باستانی قرار دارد که دهه 1960 کشف شد. قدمت این ساختمان برجسته چشم‌نواز تئاتر به قرن اول میلادی بازمی‌گردد، به‌طوری که این تئاتر در زمان تحت سیطره امپراطوری روم باستان ساخته شده است. این مکان، نقش پر رنگی در اجتماع باستانی ایفا می‌کرد. اجراهای نمایش‌ها و جنگ وحشیانه گادیاتورها در این مکان انجام می‌گرفت، همانطور که ملاقات سران محلی و گردهمایی‌های بزرگ نیز برگزار می‌شد.

تئاتر هنوز به منظور اجراهای اوپرا و موسیقی مورد استفاده قرار می‌گیرد و گنجایش عدد شگفت‌انگیز هفت هزار را داراست. خیابان‌های سنگفرش شده شهر را تا بالای تپه شهر طی کن تا به تئاتر برسی، در میان ردیف‌های صندلی بشین و غرق در سکوت لذت‎بخش آن به مناظر طبیعی فوق‌العاده کوه بدون هیچ مزاحمتی خیره شد.

Theater

ساحل آفتابی (Sunny Beach)

ساحل آفتابی بخاطر ساحل گسترده نرم در امتداد دریای سیاه و همچنین گردشگران بیشماری که برای بهره بدن از نایت لایف به آنجا تردد دارند، معروف است. این ساحل به طول هشت کیلومتر در راستای خط ساحلی گسترده شده است و مکانی عالی برای گذران زمان و لذت بردن از آفتاب و شنا کردن به شمار می‌رود. ساحل تمیزی که از هرگونه وسیله اضافی پاک است. دلیل نام‌گذاری ساحل به معنی “دریا برای شنا عالی است.” و همچنین هتل‌های متعددی در نزدیکی ساحل هستند که دارای قیمت مناسب برای خانواده‌ها هستند. این ساحل محلی مناسب برای گذران وقت و بدست آوردن آرامش است. و در نزدیکی شهر باستانی نسبار می‌باشد.

Bulgaria-Sunny-Beach-people

تازه های گردشگری ایران و جهان

مجموعه ای از مقالات و دانستنی های سفر

یک روز خود را در تور استانبول چگونه بگذرانیم
در وارنا کجا غذا بخوریم !
بهترین مقاصد دیدنی ارمنستان که نباید آنها را از دست داد
5 جاذبه ای که در سفر به بلغارستان نباید از دست داد
بستن منو